Zdjęcia urządzeń

zabezpieczających przejazdy kolejowo-drogowe

W tej galerii znajdziesz fotografie dotyczące wyżej wspomnianych urządzeń na sieci zarządcy PKP Polskie Linie Kolejowe. W ich skład wchodzą wszelkie typy sygnalizatorów drogowo-kolejowych i napędy rogatkowe. Są one specjalnie podzielone według kategorii, typów i czasu eksploatacji - więcej informacji na ten temat znajduje się w okienku niżej.

Podział galerii

Galeria podzielona jest na kilka sektorów z urządzeniami, które są wciąż eksploatowane lub z niej wycofane. Przy nazwie typu urządzenia możesz gdzieniegdzie zobaczyć gwiazdki, dwie lub jedną:

** - oznacza to, że urządzenia tego typu zostaną całkowicie wycofane z eksploatacji na sieci PKP PLK w niedalekiej przyszłości.

* - oznaczone w ten sposób urządzenia są w procesie modyfikacji ich fabrycznej konstrukcji ze względu na potrzebę przywrócenia sprawności lub nowe przepisy. Najczęściej wiąże się to z mniej lub bardziej znaczną zmianą wyglądu zewnętrznego.

W galerii nie uwzględnia się urządzeń występujących pojedynczo, nietypowo zmodyfikowanych, samoróbek itp.

Wybierz co cię interesuje, zapraszamy do oglądania!

W jaki sposób można opublikować swoje zdjęcia?

Chciałbyś podzielić się swoimi materiałami? Aby to zrobić muszą one spełniać standardy estetyczne - odpowiedni kadr i oświetlenie. Zobacz jak wyglądają zdjęcia w tej galerii i postaraj się wykonywać podobne. Swoje prace wyślij na e-mail strony, który podany jest w zakładce "Kontakt".

Pamiętaj, że opublikowane zdjęcie musi zawierać podpis autora, czyli twoje imię i nazwisko. Jeśli chcesz, możesz go zrobić w postaci znaku wodnego. Zdjęcia bez tego rozwiązania będą podpisywane przez administratora w następujący sposób:
(fot. Imię Nazwisko).

Sygnalizatory drogowo-kolejowe

eksploatowane do chwili obecnej

Sygnalizatory drogowo-kolejowe

całkowicie wycofane z eksploatacji

Napędy rogatkowe

eksploatowane do chwili obecnej

Napędy rogatkowe

całkowicie wycofane z eksploatacji